O nás 

Veronika

Autor projektu

Som autorkou projektu rodina srdcom , prešla som si všetkými formami náhradnej rodinnej starostlivosti , rôznymi životnými skúškami a už rok som oficiálne mamou dvoch detí zo srdca Jasmín Mia ( 6 rokov) a Matej Michal (3 roky) .  

Matej

Technik  projektu

Som manželom autorky projektu , otcom našich dvoch krásnych detí a mám na starosti technickú stránku celého projektu vrátane tejto stránky . 

 
Anna

Srdce projektu

Mojou náplňou práce  je dohliadať na to aby šlo všetko tak ako má . Som mamou a hlavnou podporovateľkou autorky projeku . 

Projekt a myšlienka vytvoriť občianské združenie vznikal v mojej hlave veľmi dlho , veľmi dlho som rozmýšľala ,čo urobiť s tým , že v našej spoločnosti adoptívne rodičovstvo stále nie je brané ako plnohodnotné rodičovstvo , že je okolo toho stále tak veľa nepravdivého či neznámeho pre verejnosť . Tak málo sa hovorí o tom aké je to ťažké no zároveň nádherné a silné spojenie na celý život , nie krvou ,ale srdcom . Tak sme vznikli v roku 2022 . Sme tu na to , aby sme poradili , podporili , pomohli ľudom ktorí sa spojili  či chcú spojiť  inak než krvou . 


Naše projekty

Online diskusná skupina  - Je konferenčný hovor na ktorý účastníkom posielame pozvánku cez sociálnu sieť  vďaka čomu sa s nami spoja a v priateľskej atmosfére konverzujeme na dané témy o náhradnom rodičovstve . Vďaka špeciálnym hosťom sa účastníci ktorí zvažujú prijať dieťatko dozvedia mnoho zaujímavého a ľudia ktorí dieťatko už prijali sa môžu podeliť o svoje skúsenosti .  Najväčšou výhodou našej skupiny je okrem získaných informácií  a priateľstiev , že účasť  je len za dobrovoľný príspevok a teda nikto za debatu neplatí pokiaľ nás sám nechce podporiť .
Štartovacie balíčky pre budúce rodiny  -  V tomto balíčku bude pre budúcich rodičov dostupný  manuál s  informáciami o priebehu celého procesu až po koniec adaptačného obdobia dieťatka aj s malou pozornosťou pre budúce dieťatko . Tento balíček by mal byť dostupný pri úplne prvej návšteve na úrade práce sociálnych vecí a rodiny .
Tento projekt by sa mal vďaka podpore spustiť najneskôr  v decembri  2023 
Letný tábor pre  adoptívne deti 
Tento projekt by sa mal vďaka podpore spustiť  v auguste 2024  Debaty,besedy,diskusné kluby pre budúce adoptívne rodiny 
Hľadáme respondentov (odborníkov) na témy týkajúce sa náhradného rodičovstva . Projekt by mal začať v januári 2023  

Besedy na školách na tému plánovaného rodičovstva.
Tento projekt sa chystáme spustiť v septembri 2024 
Práca s biologickými rodinami detí v náhradných rodinách.
 Pomoc budúcim rodinám v príprave na rodičovstvo . 
Formou podporných správ , sprostretkovania všetkých informácií , telefonátov , ponúkame možnosť konzultácie s odborníkmi v psychológií, práve aj špeciálnej pedagogike .
V hlavách máme samozrejme ešte kopec iných nápadov a plánov , ktoré si však musia počkať na svoju podporu od ľudí